Z Origins – ze stařičkého DOSu k nám zavítala kultovní RTS

Mnozí z vás, hlavně dříve narozených, jistě znají real time strategii nazvanou ‚Z‘ (případně Z the Game). Její koncept byl o maličko rozdílný než u ostatních Command & Conquerů, Warcraftů, Dune II a podobných. Zpracování kvalitních titulů ze starých počítačů na naše nové, mnohokrát rychlejší telefony, se děje stále častěji, protože přijít s novým, kvalitním, chytlavým a úspěšným titulem je stále těžší. Z Origins je zdařilá kopie Z the Game a s tím také přichází její nejsilnější zbraň.

Real Time Strategie mají své místo na stále větších displejích našich mobilních telefonů, ale narazit na kvalitní a neotřelý titul není tak jednoduché. Z Origins je hra, ve které s vašimi červenými robůtky budete zabírat území, na kterém se většinou nachází nějaká továrna. Jakmile zaberete území, továrna začne vyrábět nějakou jednotku. Můžou to být další roboti, jeepy, tanky, věže a jiné. Čím více území máte zabráno, tím rychleji továrny vytváří.

Tato strategie byla známá tím, že byla velmi těžká a je možné, že ani u této verze to nebude procházka růžovou zahradou. Aplikace zatím vykazuje minimálně jednu, poměrně zásadní chybu. Při uložení pozice mi, při pokusu o návrat do této uložené pozice, hra spadne. Ale bez jakékoliv tabulky informující o pádu, prostě jen skončí zpět na ploše. Možná to dělá jen mně, ale předpokládám, že tato chyba bude odstraněna. Ovládání je poměrně povedené, ale je také potřeba se ho trošku naučit.

Za cenu něco málo pod devadesát korun to není úplně laciná záležitost, ale věřím, že minimálně skalní zatlačí slzu, nákup provedou a u Z Origins se budou dobře bavit.

[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.kavcom.ZOrigins[/qr]

Připravované ZTE Flash se zařadí ke špičce

Na internetu se objevily první informace o připravovaném modelu ZTE Flash, a zatím se zdá, že se rozhodně máme na co těšit. Pokud se totiž výrobce vyvaruje chyb a přehmatů, bude moci směle soupeřit s těmi nejlepšími. Nabídne totiž nejen špičkový displej a moderní procesor či rozšiřitelnou paměť,  ale třeba také digitální fotoaparát s vysokým rozlišením, NFC či akumulátor s vysokou kapacitou.

Pokračování textu Připravované ZTE Flash se zařadí ke špičce

Halloween se blíží, zahrajte si Shoot The Zombirds

Strašidelné a hororové hry měly vždycky svoje zvláštní kouzlo. V této hře zavítáme na to nejděsivější možné místo, na hřbitov, kde mrtví vstávají z hrobů. Všude po hřbitově se budou prohánět zombie, nejedná se ovšem o lidi, ale o ptáky. Ptáci přeměnění v zombie vypadají děsivě a navíc nesou ve svém zobáku různé dýně. Hlavním úkolem je tyto zombie sestřelovat.

Pokračování textu Halloween se blíží, zahrajte si Shoot The Zombirds

HTC Desire HD nedostane Ice Cream Sandwich-HTC nesmyslně argumentuje

Většinou informace podobného rázu jen přelétnu pohledem, nebo se jim v horším případě vyhnu. Jedná se o informace, jež se týkají aktualizace softwaru. Věčně vznikají dohady, zda ten či onen výrobce dosadí do některého ze svých modelů nový Android či nikoliv. Myslím, že tato informace je jen pro absolutní geeky a nimrali mobilního světa, či majitele daných telefonů, kteří lačně hltají každou inovaci. V tuto chvíli mě ale jedna tato informace doslova praštila do nosu.

Hned na několika webech se dohadovalo o tom, proč HTC Desire HD nedostane Android 4.0 Ice Cream Sandwich, když je považován za stěžejní a téměř vlajkový model. Nejdříve jsem to jako obvykle přecházel, ale potom co jsem viděl zmínku o této skutečnosti hned v několika zdrojích, nedalo mi to a začetl jsem se do problematiky neuvolněného updatu softwaru.

A co jiného čekat od HTC než výmluvu, která se myslím nesluší výrobce jeho formátu. Například u LG jsme si už zvykli, že update odloží a jako argument uvedou pouze špatnou optimalizaci pro daný model, nebo pokud se s aktualizací nehodlají dále párat, řeknou natvrdo, že se zaměřují na nové modely a nechtějí ohrožovat jejich prodeje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V poslední době mi přijde, že si HTC hraje na firmu, kterou není. Ačkoliv má prestiž, v mnoha tvrzeních trochu přehání. Takovým tvrzením je i toto. Na Tchajwanu říkají, že aktualizaci neuskuteční, protože zbytečně narušuje stávající nastavení, může dojít ke ztrátě dat a přepsání celého systému. Ano, tak vypadá každá aktualizace u každého výrobce, tak co je to tedy za argument? Dále tvrdí, že když narazili na toto úskalí, tak se pokusili zmenšit objem balíku s aktualizací, ten ale prý není dostatečně dobrý pro zhýčkané uživatele HTC, kteří jsou zvyklí na komfort používání a tato „osekaná“ verze by přinesla zbytečné komplikace.

Přitom by stačilo, aby si uživatelé zálohovali svá data do počítače a žádný problém by v tom nebyl. Z tohoto vysvětlení vyznívá, že jsou uživatelé HTC líní či nešikovní a to o sobě výrobce v podstatě říká sám. Mám z toho pocit, že HTC ve výrocích trošku „Applovatí“, a tak získává tvář nabubřelého staříka.

 

 

To nejlepší co přinesla zombie scéna, vyberte si v našem žebříčku TOP 12+1 nejoblíbenější zombie hru

Jak to tak ve světě bývá, historie se opakuje. Je tomu tak všude a často. Momentální opakující se jev, který v těchto dobách prožívá výrazný comeback je nazýván ‚zombie‘. A to cokoliv, hra, film, seriál, je to jedno, hlavně, že tam jsou zombíci. Očekávám, že za rok, za dva tu budeme opět hrát Želvy Ninja na mnohé způsoby, ale do té doby se pojďme podívat na ty bezduché mrtvé nemrtvé potvory, které touží po jediném – sežrat vás.

Přemýšleli jste někdy nad samotnou logikou takového zombíka? Je to mrtvola, která jen hnije a když bude jen dál hnít a nebude jíst, tak co se jí stane? Umře? To těžko. Tak co ty zelený potvory pořád nutí ty chudáky přeživší pojídat. Navíc se do živáka stejně jen párkrát zakousnou, čímž ho nakazí a nechají ho být, protože rázem je ‘jeden z nás’ (z nich). No ale nechejme dohadů, otázek a filozofických debat a vrhněme se na to kvůli čemu tu všichni jsme. Pojďme se podívat na TOP 12+1 Zombie Her!

Zombie her je obrovské množství a pokud tedy nenajdete v tomto výčtu váš oblíbený zombie titul, nemějte mi to za zlé. Berte to jako takový můj osobní Zombie žebříček na pěkný letní zombie večer.

Začneme, jak jinak, od nejhorších. Tou naprosto nejhorší, a nemyslím si teď, že by to byla jen nejhorší z tohoto výčtu, ne, podle mě je to nejblbější hra jakou jsem kdy hrál, a je to…

12. místo Zombie Café

Zombie Café je 4.5 hvězdičková hra, s půl milionem až milionem stažení a se spoustou spokojených hráčů. Já spokojený nebyl. Grafika hry, respektive pohyby jednotlivých figurek po hrací ploše, je vyloženě špatná až hrozná. Kvalita příběhu taky není kdovíjak úžasná. Jako šéfzombík si otevřete restauraci, sem tam nakazíte nějakého civilistu, abyste měli více personálu, jednou za čas si odskočíte do konkurenční restaurace, což může být restaurace vašich Facebook přátel, tam zaútočíte na personál i zákazníky a sežerete je. Vaření jídel trvá od patnácti minut do hodiny. Ano, opravdového času. Pokud nechcete čekat, můžete připlatit nějaký ten dolárek za toxin, který samozřejmě na začátku dostanete zadarmo, abyste si vyzkoušeli jak kouzelný je to nápoj a jak nutně ho potřebujete, abyste si užili tu pravou zábavu. Zombie Café je špatná hra a ze všeho nejvíc připomíná veškeré Zynga hry na Facebooku, obzvlášť Farmville. Věřím, že si s touto blbostí spousta hráčů užije hodiny a hodiny zábavy, podle mě je to ale naprostá ztráta času.

11. místo – Contract Killer: Zombies

Firma Glu Mobile velmi šikovně sekunduje firmě Gameloft na mém soukromém žebříčku nejneoblíbenějších vydavatelů. Obě vydavatelská studia mají totiž všechny své hry prošpikovány mikrotransakcemi a je jedno jestli je to hra zadarmo nebo za sedm dolarů (aspoň v případě Gameloftu, který nasadil IAP i do sedmidolarového The Dark Knight Rises).

Glu Mobile v tomto případě přišel s celkem nezáživnou střílečkou z pohledu první osoby. Vaším úkolem bude utrácet vaše těžce vydělané fyzické peníze, válející se na vašem účtu, za zbraně, kterými následně budete kosit zombie nepřátele. Nebudete se hýbat, protože úsloví, když se hýbeš, nemůžou tě chytit, je stejně jen povídačka od Deavera. Budete jen stát na místě, motat se dokola a střílet, měnit zbraně, nabíjet a to je tak všechno. Toť náplň této hry. Také je nutné podotknout, že na mém Galaxy Nexusu hra ‚lagovala jako prase‘! Jestli jste nikdy nehráli žádné pořádně nudné FPS, nyní máte možnost. A samozřejmě, zdarma!

10. místo – Infected

Glu Mobile se dostal i na třetí příčku od konce, nyní s mírně zábavnějším titulem viděným ze špionážního satelitu…nebo odkudkoliv nad hlavami hrdinů této hry.

Vašim úkolem, kromě výše zmíněného utrácení peněz, bude ubránit civilisty. Budete mít k dispozici různé obrněné složky, od policistů s pistolemi až po tank. Možnost jak zdržet zombíka, než bude rozstřílen, je naklást mu do cesty taxíky a jiná podobná vozidla, kterými se bude muset prokousat a vy do něj mezitím můžete zvesela šít. Zombíkem se myslí samozřejmě vícero zombíků a šitím je v tomto případě myšlena střelba. Zásadní problém je v prvním levelu, kdy naprosto nemáte šajn co se to kolem vás děje a než se stačíte rozkoukat, tak je konec a vy jste úspěšně dokončili level. Když u hry vydržíte dost dlouho, zjistíte, že musíte v pravé liště vybírat různé útočné a obranné položky, tedy policisty, taxíky, tanky a jiné. Jde v podstatě o jakýsi druh tower deffense hry. Zajímavé je, že než spustíte útok (ano, můžete si naplánovat kdy na vás zombíci začnou útočit), můžete se všemi předměty volně hýbat, jakmile ovšem útok začne, můžete všechny objekty maximálně tak prodat nebo zapálit, hýbat s nimi již ovšem nemůžete.

Celá hra není zas tak špatná, jen je příliš závislá na IAP a má své záporné vlastnosti, které chuť na dlouhodobější hraní značně snižují.

9. místo – Pro Zombie Soccer

Začínáme se dostávat mezi hry, které stojí za to zkusit. Pro Zombie Soccer je trošku zvláštní hra, ve které se ocitnete v kůži fotbalového velmistra, jehož úkolem je vracejícím se balónem sestřelovat příchozí zombíky. Míříte jediným joystickem, který máte pod levým palcem a pokud podržíte prst na joysticku déle, balón se začne ‘nabíjet’ a získá po pár milisekundách obrovskou sílu, která rozmetá zombíky na atomy hned po první ráně. Jsou tam i tací, kteří padnou i při normální střele hned po první ráně, ale jsou i tací, kteří padnou jen po sestřelení nabitým balónem. Máte také možnost střílet zombíky do hlavy, za což jsou body navíc. Toť vše. Jednoduché, hratelné, efektní.

8. místo – Zombie Granny: puzzle game

Zombie Granny nejvíc připomíná Cut the Rope zkřížený s Angry Birds…nevěřím, že je to náhoda. K dispozici máte 2D prostředí, kde je určité množství zombíků a určité množství ohnivých koulí, většinou připevněných na špagátku. Logickým uvažováním musíte dospět k tomu, aby byl zombík, nebo zombíci zničeni, ať už ohnivou koulí, či dostupnými krabicemi a jinými hejblátky. Jak to tak bývá, obtížnost roste a roste a když už nebudete vědět kudy kam, přijdou na řadu mikrotransakce, kde si můžete za dolar nakoupit pár bomb, které vás zbaví všech zombíků v levelu a můžete pokračovat dál.

Hra je to pěkná, hratelná a pokud jste dostatečně šikovní a inteligentní, mikrotransakce ani nebudete potřebovat…pokud tam ovšem vydavatelé jednou za čas nešoupnou nějaký neřešitelný level a vy tím budete nuceni občas nějakou bombu použít, což by ovšem bylo od nich velmi nekalé!

7. místo – Plight of the Zombie

Další logická zombíkovina je Plight of the Zombie. V této hře budete mít za úkol nakazit všechny postávající civilisty na obrazovce. Na začátku je to jednoduché, civilisti jen koukají a když vás uvidí, začnou se krčit a nechají se nakazit. Ovládání je řešeno pěkně, prostě jen od zombíka táhnete prstem kudy všude má projít, za prstem se tvoří zelená čára a až prst zvednete, zombík se vydá na cestu po vámi určené trase. V dalších levelech je to horší. Civilisti se vybaví zbraněmi a bez milosti vás odpraví jakmile vás vidí. Pozitivní je to, že vy vidíte výsek jejich pohledu a pokud se dostanete mimo něj, není problém je potichu zlikvidovat. Každé nakažení má za následek, že máte k dispozici parťáka a můžete vyřešit hlavolam lépe a rychleji. Kromě nakažení civilistů musíte sbírat také mozečky, které jsou rozesety po levelu. Jsou vždy tři a princip je stejný jako u ostatních her. Čím více mozečků nasbíráte, tím dříve se vám odemče další soubor levelů.

6. místo – Age of Zombies

Tato hra by se dala nejlépe nazvat jako ‘bezduchá střílečka pro blbečky’. Ač to možná zní urážlivě, mezi řádky je napsáno, že pro hraní této hry můžete klidně vypnout (mozek, ten mozek, který všichni hlavní hrdinové z toho článku chtějí sníst) a jen kosit. Jste totiž hrdina uprostřed levelu, kam se teleportují zombíci. Ale ne jen tak po jednom, ale hordy. A vy jen chodíte a střílíte. Musíte chodit ovladačem pod levým palcem a střílet i mířit ovladačem pod pravým palcem. Chce to chviličku tréninku, ale je to zábava. Cena této hry činí necelých 20,- korun, ale jelikož je to již starší kousek, nenajdete zde ani mikrotransakcičku.

5. místo – Shoot The Zombirds

Shoot the Zombirds je předělaná oblíbená hra Shoot the Birds. Téma hry je jednoduché. Zombieptáci vám, dýni, ukradli malá dýňátka a vy je chcete zpět. Jste vybaveni šípy a střílíte poletující ptáky. Občas nějaký nese ukradenou dýničku a tu musíte rozhodně zachránit tím, že sestřelíte ptáka, který ji nese. Šípů máte na začátek určité množství a za každého sestřeleného ptáka dostanete jeden šíp. Když se vám tedy povede jedním šípem sestřelit vícero opeřenců, dostanete o to víc šípů.

Aby to nebylo tak složité, je zde opět možnost mikrotransakcí, nákupu šípů, dýní (když vám upláchne určité množství dýniček, končíte) či štěstí. Víte jak se říká, že si štěstí nemůžete koupit? Tak tady to neplatí. Hra to je zábavná a minimálně na chvíli vydrží a to i bez mikrotransakcí.

4. místo – Yay! Zombies

Aneb fikněte si svého zombíka. Velmi oblíbená hra Fruit Ninja má svého zombie nástupce. Je to opravdu nachlup stejná hra, jen místo ovoce porcujete vzduchem lítající zombíky. A nejen, že zombíka můžete přepůlit, můžete ho porcovat i na menší kousky, za což jsou extra body. Sem tam se vám do toho připlete bomba a když ji přeseknete, je konec. Také když se vám nepodaří fiknout celkem tři zombíky a spadnou vám bez ztráty končetiny, je konec. Občas se vám do zorného pole dostane ufiknutá ruka, která si to štráduje přes displej. Občas má na sobě třeba náplast, což znamená, že se vám při jejím rozseknutí na chvíli zpomalí čas a vy můžete zombíky porcovat v příjemné Matrix realitě.

Tato aplikace je ve dvou verzích, v omezené verzi zdarma a pak v IAP free verzi za cca 60,- Kč.

3. místo – Dead Trigger

Bronzovou medaili si zaslouží velmi diskutované FPS, které je momentálně zdarma s množstvím mikrotransakcí. Někteří říkají, že se to bez dodatečné platby hrát nedá, jiní, že to jde v pohodě. Poslední vývoj událostí ukázal, že i sami tvůrci usoudili, že ve vyšších levelech je hra bez použití IAP příliš náročná a slíbili nápravu. Náprava již přišla v podobě updatu a jestli se věci hnuly lepším směrem musíte zjistit každý sám. Nejlépe je to asi zkusit si na vlastní kůži. Hra je to nicméně zajímavá a za cenu zdarma stojí minimálně za vyzkoušení. Pokud si chcete přečíst hodnotnější informace, nejlepší to bude přímo v našem článku o hře.

2. místo – Plants vs. Zombies

Druhý stupínek si zaslouží postarší indie hra, předělaná z počítačů, kde měla původně premiéru. Dostala se na mnoho platforem a v mém srdci má místo i na platformě Android. Zombíků tam je požehnaně, všech různých tvarů a oblečení a vašim úkolem je bránit před nimi váš dům. Pomáhat vám v tom budou něžné bezbranné zelené i jiné květeny. No dobře, zas tak bezbranné nejsou, spíš jsou smrtonosné…ehm…jak to nazvat, když nepřináší smrt, ale rozklad již mrtvých zombíků? Inu, řekněme, že jsou rozkladonosné. K dispozici je mnoho a mnoho druhů zeleniny, i třeba hub. Pro začátek budou po zombíkách střílet fazolové lusky, poté to budou výbušné třešně, otravné houby, atomové hřiby, nášlapné bramborové miny, katapultové kukuřice, a mnoho mnoho dalšího.

Jelikož i tato hra patří do kategorie starších, mikrotransakce zde nenajdete, což ovšem znamená, že vás hra bude něco stát. Konkrétně to je něco kolem 70,- Kč, ale rozhodně za to tato hra stojí. Bohužel spousta lidí, včetně mě (mám funkční verzi z Amazon Marketu), má na Google Play Store problém s instalací, jelikož není jejich zařízení podporováno. Proto, a také kvůli padání, se kterým já jsem se nesetkal, má hra tak nízké hodnocení oproti jiným, mnohem méně kvalitním titulům.

1. místo – Zombieville USA

Pro mě i po několika letech naprostá jednička v zábavnosti a hratelnosti. Vyberete si postavičku z několika nabídnutých (každá má nějaké své plus i minus) a pak už jen chodíte, střílíte, prohledáváte domečky, nakupujete nové a lepší zbraně a opět chodíte a střílíte. Zní to hrozně nudně, ale ten zvuk rozstřeleného zombíka je prostě dokonalý a hra samotná je přímo návykově zábavná. K dispozici na likvidování budete mít na patnáct druhů zbraní, přičemž nosit můžete vždy jednu od každého druhu. Druhů je pět a každý druh má tři rozdílně silné modely. K tomu všemu budete také vybaveni útokem na blízko, což vás nebude stát žádne peníze za náboje.

Za tuto hru zaplatíte cca 20,- korun a nic víc už nikdy platit nebudete!

Tak co vy? Máte nějakého jiného favorita? Podělte se…

Á, málem jsem zapomněl ještě na onu +1 hru. Není v této top dvanáctce proto, že to není tak úplně hra. Jedná se o aplikaci Zombie, Run! a v té jde o to, že se ocitnete na mapě přesně podle toho, kde zrovna v reálu stojíte a kolem vás se objeví několik zombíků. A vy musíte utíkat, aby vás nezakousli. Fyzicky utíkat, po ulicích, přes park, hřiště a podobně. Takže žádná zalejzačka doma v obýváku.

Je to prostě takové zpříjemnění, když si třeba jdete zaběhat a nebaví vás pořád ta stejná trasa a pořád jen to rytmické pohybování rukama a nohama, ale chcete i trošku vzrušení z obavy o život. No dobře, trošku přeháním, asi jen málokdo se dokáže tolik vcítit do hry, že by ho úprk vyděsil, ale zkusit to někdy můžete…

Program Pocket (dříve Read It Later) Vám uschová zajímavé články na později (recenze)

Pocket je praktický prográmek, ve kterém si můžete uchovávat články, videa a obrázky pro pozdější zpracování. Články (a nejen je) do programu dostane nejjednodušeji prostřednictvím internetového prohlížeče ze svého počítače, ty se následně ihned stáhnout do Vašeho telefonu či tabletu, a tam budou čekat, než si je ve chvílích klidu přečtete. A to klidně i off-line.

Pokračování textu Program Pocket (dříve Read It Later) Vám uschová zajímavé články na později (recenze)

Konference Black Hat 2012 odhalila další bezpečnostní hrozby

O tom, že Android v bezpečnostních testech neobstál zrovna dobře, nemá cenu mluvit. I přes to, že nová verze Jelly Bean se v zabezpečení posunula zase o kousek výš, je převážně rozšířen Ice Cream Sandwich, který na bezpečnost zrovna nedbá. Na konferenci v Las Vegas byly zmíněny některé problémy, které mohou ohrozit vaše zařízení.

Bouncer je funkce, která by mělo chránit Google Play a jeho uživatele před stahováním neověřených a škodlivých aplikací. Naneštěstí se tuto ochranu podařilo obejít a na Google Play vložit aplikaci se závadným kódem. Takovou aplikaci (na podmět) sice Google poměrně rychle vyhledá a smaže, ale mezi tím se může klidně rozšířit do několika tisíc zařízení.

Near Field Communication, zkráceně NFC. Tato funkce se zejména v poslední době velice rozšířila a stala se populární. Možná díky zařízením Nexus. Ovšem funkce Android Beam (založená na technologii NFC) je poměrně lehce zneužitelná, neboť nepotřebuje žádné potvrzení pro přenos dat. S touto funkcí lze úplně bez problému přenést do zařízení malware. Nebo přijít o své peníze, díky platbám přes tuto funkci, ty jsou však u nás prozatím nedostupné. Avšak je úsměvné, že telefon nepotřebuje žádné potvrzení a automaticky provede požadovaný krok (třeba platbu). Nicméně oprava tohoto problému bude velice jednoduchá.

Problémy obsahuje také starší verze defaultního Android prohlížeče, který skrývá několik chyb. Za poměrně bezpečný se považuje až od verze 4.0 Ice Cream Sandwich. Tento prohlížeč však má být v nejbližší době nahrazen oblíbeným Google Chrome.

Říkáte si, jak se vlastně chránit? Je to pořád stejné, základem všeho je stahovat aplikace z ověřených zdrojů, nejlépe z Google Play apod. Nepřijímat instalační soubory od kamarádů, které jsou staženy z internetu. Toto je 70 procent úspěšné prevence. Další věcí jsou práva, číst si práva a přidělovat je s rozvahou, není výjimkou třeba aktivní tapeta, která chce práva k vašim hovorům nebo SMS zprávám, k čemu je však potřebuje? Naopak nespoléhejte jen na mobilní antivirové programy, sám expert z Google, Chris DiBona se vyjádřil o jejich vývojářích celkem jasně:  „Jsou to šarlatáni a podvodníci.“

Zdroj: Pocket Now

Google Reader-pomůcka pro každého čtenáře (recenze)

Používání smartphonu s Androidem usnadňuje a zpříjemňuje práci. Díky nepřebernému množství aplikací a všemožných doplňků se dá každý Android upravit podle vašich představ. Ne všechny takové pomůcky ale fungují stoprocentně.

Vyzkoušíme ty, které by měly být těmi nejoptimalizovanějšími a nejfunkčnějšími. Jsou jimi aplikace z dílny nikoho menšího, než je sám Google.

První takovou je Google Reader, vybírám ho proto, že je velmi praktickou pomůckou. Někomu se může zdát, že je to obyčejná RSS čtečka, nabízí však mnohem více funkcí, než bychom čekali.

Google Reader nebývá v telefonech a tabletech přítomen hned při koupi, a tak je nezbytné ho stáhnout z internetového obchodu Google Play. Za žádnou aplikaci Google se neplatí, Reader je tedy též zdarma.

Po stažení se nám naskytne pohled na zbrusu novou ikonu v mřížce aplikací. Designově je velmi jednoduchá nesoucí se v duchu Google. Jsou to tři znaky RSS naskládané na sobě první modrý, druhý červený a třetí šedý.

Samozřejmostí je úplná synchronizace s desktopovou verzí této aplikace, a tak kdykoliv uděláte jakýkoliv krok, nemusíte se bát, že by bylo nutno jej provádět znovu.Po otevření aplikace, která jelikož není hardwarově náročná, se otevírá velmi svižně, se dostaneme do jednoduchého funkčního prostředí. Na horní modré liště vidíme nápis Google Reader, napravo pak tlačítko pro aktualizaci článků a symbol plus pro přidání zdrojů, ze kterých chcete čerpat.

Pokud je Reader používán poprvé, je nutné do něj přidat nějaké zdroje. K tomuto úkonu se používá výše zmiňované tlačítko popřípadě volba v kontextové nabídce. Po stisku virtuálního plusu se dostáváme do jednoduše řešené stránky. Na horní straně se setkáme se třemi kartami. Pod nimi se nachází dvě textová pole. Do prvního z nich je možné psát klíčová slova. Pokud vás tedy zajímají například zvířata, napíšete do pole animal a Reader najde pomocí vyhledávání v klíčových slovech patřičné výsledky. Do této tabulky je možné psát URL adresu.

Pole pod ním je připraveno k zadávání témat. Ze mně nepochopitelných důvodů je ale vyhledávání možné pouze na eBay, Google Blogu, Google New a Twitter Search. Stačí tedy napsat patřičné téma, například kokos, a zmáčknout tlačítko subscribe. Reader bude poté vytahovat články, kde se píše o kokosu.  

Přesuneme se na další kartu, jež je nadepsána slovem Social, ve které jak již název napovídá, nepůjde o nic jiného, než je vyhledávání osob v sociálních sítích pomocí uživatelského jména. Škoda je, že Reader nenabízí pro evropského uživatele moc variabilní portfolio sítí, a tak například na Facebook nenarazíte. Většina nabízených sítí se používá převážně za velkou louží. I přes to je výběr poměrně široký. Můžete hledat na Bloggeru, del.icio.us, Flickru, LiveJournalu, MySpacu, Twitteru, Windows Live Spaces a WordPress.com.

Poslední karta ukrývá nápis Browse. Pod ním se nachází vyhledávání v tematických balíčcích, jenž vytvořil sám Google. Na své si zde přijde snad úplně každý. Balíčky se skládají z několika zdrojů a nabídnou tak komplexní informační servis. Na výběr je snad vše, na co si vzpomenete od baseballu přes kytary až po nejrůznější IT firmy, stačí si jen vybrat.

Poté co vyberete zdroje, ze kterých chcete čerpat, můžete se vrátit na základní obrazovku, kde jsou zobrazeny všechny. Na pravé straně se nachází počet nepřečtených článků, pokud jejich množství přesáhne tisícovku, uvidíte jen nepřesný údaj 1000+. Po rozkliknutí jakéhokoliv zdroje se otevřou všechny články od doby, kdy jste ho začali sledovat. Zdroje se dají řadit podle abecedy, dá se s nimi ale manipulovat i manuálně. 

Nové nepřečtené články jsou bíle zvýrazněny, ty, které jste už viděly, jsou zbarveny do šeda. Každý příspěvek je možné označit hvězdičkou, takové články se pak ukládají samostatně do složky. Tuto funkci hojně používám, jelikož při probíráním stovkou příspěvků ocením, když si můžu své oblíbené, na které se ještě podívám, uložit samostatně. Každý post můžete sdílet na jakékoliv sociální síti.

Aplikace je velmi šikovná pro ty, kteří hltají internetový obsah, prostě a jednoduše máte všechno na jednom místě. Tato vlastnost se dá skvěle využít při práci redaktora, kdy často čerpáme inspiraci ze zahraničních zdrojů, které poskytují ty nejčerstvější informace, a tak jsou pro nás velmi atraktivní.

Google Reader hodnotím kladně, jelikož je praktickým doplňkem již tak široké palety standardních prvků Google. Musím ale upozornit na občasné výpadky synchronizace s klasickou desktopovou verzí a na ne zrovna intuitivní ovládání hned v několika případech. Ale jelikož je všechno jen o zvyku, není těžké si na ovládání Readeru zvyknout.

 

 

 

Xperia Ion – nejlepší smartphone od Sony se chystá do ČR

Sony Xperia Ion, to je špičkový chytrý telefon se systémem Android, který nabídne velký displej, výkonný procesor, 12ti megapixelový fotoaparát, velkou vnitřní paměť, skvělé multimediální funkce, rychlá data a mnoho dalších užitečných vlastností.

Pokračování textu Xperia Ion – nejlepší smartphone od Sony se chystá do ČR

Dead Trigger bude mít v příští aktualizaci odměnu pro uživatele, kteří hru zakoupili

Je to sice, podle mě, celkem směšné, ale spousta lidí se cítí okradena, když si hru Dead Trigger zakoupili za cenu jednoho dolaru, předtím, než byla zlevněna na cenu nejnižší, tedy zdarma.
Pokračování textu Dead Trigger bude mít v příští aktualizaci odměnu pro uživatele, kteří hru zakoupili