Už je to nějaký pátek, co Google vydal poslední aktualizaci na svůj Obchod Play, dnes se ovšem jedna taková řítí do vašich zařízení. Pravděpodobně díky žalobě, kterou na Google podali nespokojení rodiče, se v aktualizaci nachází také možnost nastavení zadávání hesla při nákupu, a to jak aplikací samotných, tak nákupu v aplikacích, známých pod zkratkou IAP.
Zabezpečení při nákupu
Doteď bylo potřeba heslo při nákupu zadávat maximálně jednou za půl hodiny, pokud jste tuto možnost nevypnuli úplně. Teď budete mít na výběr další možnost. Kromě možnosti heslo vůbec nezadávat, a původní možnosti zadávat heslo jednou za 30 minut, tu je také možnost zadávat heslo při každém nákupu. Důležité je také to, že pro změnu tohoto nastavení musíte vždy uvést heslo. Není tedy možné, aby si vaši nezletilí potomci nastavení upravili ku obrazu svému…v případě, že nemáte své heslo nalepené na zadní straně telefonu, abyste ho nezapomněli.
Hromadná instalace
Pokud chcete nainstalovat naráz více aplikací, které se nacházejí pod odkazem Moje aplikace > Vše, nemusíte to již dělat postupně po jedné, ale stačí dlouze podržet na jedné aplikaci, ta se označí, a pak jen dalším ťukáním na další aplikace vybírat všechny, které chcete do zařízení dostat. V případě, že přecházíte na nový přístroj, je tato možnost velmi zajímavá.
Nastavení a Nápověda přesunuty do levé lišty
Abyste měli všechno pěkně pohromadě, bylo nastavení Obchodu Play a Nápověda přesunuty z horní lišty, respektive z menu pod třemi tečkami, do levé vysouvací lišty, ke které se dostanete ťuknutím na ikonu v levém horním rohu, nebo vytažením kdekoliv z levé strany obrazovky.
[one_half]
Stará verze
[/one_half]
[one_half_last]
Nová verze
[/one_half_last]
Nákupy v aplikaci v Oprávnění aplikace
Pokud pečlivě čtete oprávnění aplikace, než ji nainstalujete, nyní budete hned vědět, že se v ní skrývá možnost nákupů v aplikaci. Po kliknutí na tuto položku budete navíc seznámeni s tím, co vlastně tato položka znamená. Vysvětlení je jednoduché, umožňuje to uživateli nakupovat v této aplikaci, ale to už určitě všichni víte, to je nejspíš jen obrana Googlu proti podobným žalobám jako je tato.
Umístění na plochu nyní dává smysl
V nastavení Obchodu Play najdete ve staré verzi možnost přidávat widgety automaticky na plochu. Dává to asi tak podobný smysl, jako donedávna špatně přeložená možnost zaznamenávat polohu pořízení fotografie jako ‚Zapnout úložiště‘. Nyní už to smysl dává a je zde uvedena možnost Přidat ikonu na plochu pro nové aplikace.
[one_half]
Stará verze
[/one_half]
[one_half_last]
Nová verze
[/one_half_last]
Možnost zjištění poslední verze Obchodu Play
Do této chvíle nebylo možné zjistit zda máte nejnovější verzi Obchodu, natož abyste nějak donutili systém aplikaci aktualizovat. Nyní to možné je a to jednoduchým ťuknutím na verzi aplikace v Nastavení.
Změna vzhledu profilu hodnotících uživatelů
Toto není nic zásadního, pouze taková drobnost. Když kliknete na nějakého uživatele, konkrétně na jeho fotku, otevře se vám jeho profil, kde můžete zjistit co v posledních dnech hodnotil, ‚opluskoval‘ a je zde také možnost si ho přidat do svých kruhů, případně si prohlédnout jeho profil na Google+. Změny můžete porovnat na obrázcích níže.
[one_half]
Stará verze
[/one_half]
[one_half_last]
Nová verze
[/one_half_last]
Aby se k vám nová verze dostala, nemusíte dělat nic jiného než čekat. Pokud jste netrpěliví, dá se na tuzemských i zahraničních webech najít soubor .apk, který stačí nainstalovat, abyste se touto verzí mohli kochat také.
Zdroj: Android Police